+38 (096) 597-33-31

Симптоми забиття ребер, кистей та інших частин тіла, методи лікування

Забиті місця є найбільш поширений вид травм, отримати який можна в різноманітних ситуаціях. У такому випадку зазвичай страждають м’які тканини, що призводить до виникнення відповідних симптомів. Але з іншого боку пошкодження кісток відсутнє, що виключає виникнення серйозних наслідків організму людини. Але в деяких ситуаціях забій може виявитися реальною проблемою, усунення якої здатне зайняти кілька тижнів. Іноді діагностується навіть перелом ребер, хоча людина спочатку вважала, що в неї лише забій. Щоб точно встановити діагноз і вжити всіх необхідних заходів для лікування, важливо своєчасно звернутися до досвідчених фахівців.

Основні причини виникнення забитих місць

М’які тканини можуть пошкодитись у різноманітних ситуаціях, але найчастіше це удар про твердий предмет. Нерідко людина падає з певної висоти, наприклад, з ліжка або дивана, внаслідок чого ушкоджує куприк або спину. На тяжкість забитого місця впливає кілька факторів, серед яких:

  • Швидкість, сила удару.
  • Те, наскільки тверда річ, про яку вдарилася людина.
  • Вік.
  • Рівень пружності тканин організму.
  • Розмір пошкодженої зони та ін.

Ознаки

Біль є основною ознакою забиття. Вона з’являється у момент удару. Також є й інші симптоми, серед яких гематома, коли в тканинах накопичується певна кількість крові. Якщо забій сильний, гематома може мати досить великі розміри. Відповідно і болючі відчуття можуть у такій ситуації проявлятися сильніше.
Щоб розуміти, як відрізнити забій ребра від перелому, потрібно вивчити основні ознаки. Визначити забій візуально можна тому, що у місці удару утворюється припухлість. Вона може з часом збільшуватися у розмірах. Набряк буде більш вираженим там, де є виражена підшкірна клітковина. Найчастіше забій сильніше проявляється на обличчі людини.
Якщо обмацати місце забиття, то виникають різкі болючі відчуття. У разі пошкодження кінцівок є ймовірність того, що вони нормально не функціонуватимуть.
Якщо ушкоджуються ребра, встановити, що це забій можна за різноманітними симптомами. Серед основних можна відзначити:

  • Болісні відчуття під час сміху, кашлю чи просто дихання.
  • Болі у серці та інших частинах організму.
  • Поява набряку.

Якщо при натисканні на пошкоджене місце немає характерного хрускоту, це ще не говорить про те, що обійшлося справа просто ударом. Все ще є ймовірність того, що людина перелому. Точно встановити діагноз може тільки компетентний фахівець, який має доступ до сучасного обладнання та досвіду.
При отриманні забиття суглобів зазвичай потрібно якнайшвидше звернутися до лікаря. Це зумовлено тим, що проблема може виникнути не тільки в тканинах біля суглоба, але і безпосередньо в ньому. Ця проблема називається гемартроз. Вона характеризується збільшенням розміру суглобів, а під час руху виникає відчуття болю, вони стають більш утрудненими.

Як лікувати забиті місця?

Є кілька основних принципів лікування, які підходять для різних видів забитих місць. Насамперед потрібно зробити так, щоб пошкоджена ділянка тіла знаходилася в спокійному стані. Спочатку бажано накладати на пошкоджене місце компреси. Робити це потрібно на кілька годин, а інтервал між накладанням має становити близько пів години.
Є кілька нюансів, які не можна робити при переломі ребер. У жодному разі не можна бігати чи лягати на живіт. Важливо зробити рентген, щоб визначити проблему та зрозуміти, як діяти у конкретній ситуації.
Крім компресів можуть застосовуватись парафінові аплікації. Якщо виникає гематома, то можна використовувати спеціальні засоби для її розсмоктування. Це може бути гепаринова мазь або інші мазі з цією діючою речовиною. Якщо забій не дає нормально пересуватися, можна звернутися до компанії Мед Таксі. Це гарантує своєчасне надання якісної допомоги.

Перевезення пацієнтів з інфарктом міокарда https://medperevozka.kiev.ua/medychni-perevezennya-patsiyentiv-z-infarktom-miokarda/

Поставити оцінку
Розрахунок вартості