Деякі захворювання призводять до повного/часткового знешкодження хворого. При цьому він потребує регулярного обстеження, лікування, які вимагають відвідування клініки. Найбільші труднощі виникають під час підйому/спуску сходами. Щоб не ризикувати здоров’ям потерпілого, рідним краще звернутися за кваліфікованою допомогою до компанії «МедТаксі», яка надає таку послугу за помірну плату.
Транспортування хворого сходами: якою вона буває?
Конкретний різновид підйому пацієнта сходами визначається з урахуванням його фізичних можливостей. Важливу роль цьому грає також діагноз і поточний стан хворого. Можна виділити такі види транспортування потерпілого сходами:
- пішки;
- за допомогою нош;
- на каталці;
- за допомогою використання крісла-каталки;
- на милицях;
- перенесення на руках.
Пересування пішки або за допомогою милиць можливе лише в тому випадку, якщо хворий не має схильності до втрати свідомості. Дуже важливо брати до уваги самопочуття людини, оцінювати її сили та фізичні можливості. Усі ці критерії обов’язково враховуються працівниками приватної служби «МедТаксі».
Транспортування хворого на ношах
Перенесення хворого на ношах здійснюють 3 медпрацівника. Щоб укласти пацієнта, носилки ставлять у положенні, перпендикулярному ліжку. Потім хворого акуратно піднімають, тримаючи під руки, і обережно перекладають на ноші. Заключний етап – людина фіксується у лежачому положенні, і її можна транспортувати до авто. Відбувається це за таким принципом:
- із приміщення пацієнта виносять головою вперед;
- сходами або пандусом носилки зносяться ножним кінцем вперед;
- хворий транспортується лише у положенні лежачи;
- фахівці пересувають ноші, йдучи коротким кроком, оскільки це дозволяє уникнути розгойдування.
Один із співробітників йде позаду хворого і ретельно стежить за його становищем та самопочуттям.
Перевезення пацієнта у кріслі-каталці
Крісло-каталка – це спеціальне пристосування, призначене для пересування пацієнта, який перебуває у свідомості, але не здатний самостійно йти. Щоб усадити хворого, каталку підвозять максимально близько до нього. Потім санітари акуратно пересаджують людину в крісло і просять поставити ноги на спеціальну підставку для ніг. Це забезпечить безпечне пересування потерпілого та допоможе уникнути випадкового травматизму.
Під час пересування медпрацівник компанії «МедТаксі» повинен уважно стежити за становищем рук хворого. Вони повинні бути на підлокітниках крісла-каталки і не виходити за їх межі. Паралельно медичний співробітник відстежуватиме стан підопічного до прибуття до пункту призначення.
Спуск сходами з носилками: обов’язкові вимоги
Перенесення хворого на ношах практично завжди вимагає спуску сходами. У цей час потрібно дотримуватися граничної обережності та акуратності, тому:
- транспортування сходами здійснюється в повільному темпі;
- люди, які здійснюють перенесення, повинні тримати носилки на одному рівні і лише горизонтально;
- один із працівників завжди йде попереду та повідомляє колегам про наявність перешкод на шляху;
- сходами хворий на ношах транспортується ногами вперед тільки в тому випадку, якщо він не страждає від артеріальної гіпотензії або гострої крововтрати, шоку, або іншого небезпечного для здоров’я та життя стану.
Транспортування хворого на ношах або у кріслі-каталці здійснюється кваліфікованими та досвідченими співробітниками служби «МедТаксі». Тому про безпеку пацієнта його рідні люди можуть не перейматися. Тим більше, що при необхідності вони теж можуть супроводжувати пацієнта в лікувальний або реабілітаційний заклад.
Також вам буде цікаво: Перевезення хворих до лікарні, медичного закладу.