+38 (096) 597-33-31

Болі у спині: ймовірні причини, особливості лікування, профілактика

Однією з найпоширеніших проблем для сучасної людини є біль у спині. Від них страждає величезна кількість людей, причому різного віку та професії. Відповідно до статистики болить поперек у більшості. Тому потрібно приділити увагу вивченню основних деталей на цю тему. У такій ситуації можна буде вчасно вжити необхідних заходів, спрямованих на усунення болю та безпосереднє лікування.

Основні причини, через які болить спина

Основною причиною, яка провокує виникнення болю в цій частині організму, можна назвати порушення м’язових масивів, які відповідають за підтримування хребта. Розвиватися м’язи можуть або слабко або несиметрично. У будь-якій ситуації виникатиме відчуття дискомфорту у спині. Підтримка хребетного стовпа буде неповноцінною, через що виникає больовий синдром.
М’язи – це основа своєрідного корсета, який відповідає за підтримку хребта. Якщо вони з якоїсь причини втрачають тонус або неправильно розвиваються, то на хребет відповідно лягатиме велике навантаження. Виявлятися це може в різних ситуаціях, але зазвичай страждають зв’язки, диски між хребцями і суглоби. Будь-які порушення такого типу призводять до виникнення болю у спині.
Якщо м’язи, які відповідають за підтримку хребта, розвинені нерівномірно та асиметрично, це призводить до надто високої напруги. Одні постійно перебувають у стані підвищеного тонусу, а інші не відчуватимуть практично ніякого навантаження. Це призводить до додаткового послаблення. Серед наслідків цього можна відзначити:

 • Патологічні зміни в окремих хребцях.
 • Викривлення спини.
 • Порушення у міжхребцевих дисках.

У деяких ситуаціях вдається швидко вирішити проблему, якщо виник біль у спині. Іноді проблема може бути занадто серйозною, через що потрібні уколи від болю в спині. Все залежить від конкретної ситуації, а призначити оптимальне рішення може лише кваліфікований спеціаліст.
Є ряд факторів, які найчастіше призводять до виникнення болю в ділянці попереку або між лопатками. Серед них можна відзначити:

 • Отримання різноманітних травм спини.
 • Хронічні інфекційні захворювання.
 • Збої у роботі ендокринної системи.
 • Оперативні втручання, зроблені недавно.
 • Складні захворювання соматичного характеру.

Методи лікування болю у спині

Насправді біль у спині не є захворюванням. Це лише симптом, який свідчить про конкретну проблему. Є багато захворювань хребта, у яких виникає відповідний симптом. Потрібно зрозуміти, що робити, якщо болить спина і як позбутися дискомфорту. Для цього бажано звернутися до лікаря, який проведе огляд та встановить діагноз.
Якщо виник біль між лопатками або в районі попереку, бажано якнайшвидше звернутися до лікаря. Він встановить захворювання та призначить лікування. Серед основних варіантів у такій ситуації можна відзначити:

 • Лікувальний масаж.
 • Фізіотерапію.
 • Прийом протизапальних препаратів.
 • Блокади.
 • Лікувальну фізичну культуру.

Деякі методи дозволяють усунути біль як симптом, але при цьому причина залишається. Тому потрібно зрозуміти не тільки, як усунути болі, але також і як вилікуватися.
На вибір конкретного методу лікування впливає багато різноманітних чинників, серед яких стадія захворювання. Важливо зрозуміти, у якому стані хребет. Це допоможе поставити діагноз і зрозуміти, як позбутися болю та вилікуватися. Наприклад, на стадії радикулітного болю краще не використовувати лікувальну фізкультуру, тому що вона може лише ускладнити ситуацію.
Тільки кваліфікований лікар може призначати лікування при болю у спині. Навіть за симптоматичного лікування це дуже важливо. Навіть елементарне призначення мазі зобов’язаний робити фахівець із досвідом, тому що до її складу можуть входити небажані компоненти для конкретного організму. Якщо звернутись до компанії Мед Таксі, можна сміливо розраховувати на кваліфіковану допомогу.

Доставка лежачих хворих на МРТ https://medperevozka.kiev.ua/dostavka-lezhachykh-khvorykh-na-mrt/

Поставити оцінку
Розрахунок вартості