Неприємною проблемою вважається вивих стопи. По суті, він є зміщенням поверхонь суглоба. Основною причиною виникнення є травма, у тому числі сухожиль або зв’язок. Можна підвернути ногу буквально на рівному місці, невдало стрибнути та ін. Важливо звернутися до лікарів своєчасно, тому що це дозволить максимально швидко та ефективно позбутися наслідків вивиху.
Особливості анатомічної структури стопи
Вона має складну анатомічну структуру, складається з великої кількості сухожиль, зв’язок і м’язів. Якщо один із компонентів стопи травмується з якоїсь причини, можуть виникати серйозні болючі відчуття. Можна виділити три основні відділи кісток стоп:
- Плюсни.
- Передплюсни.
- Пальців
Вони між собою поєднані за допомогою суглобів.
Види вивихів
Є кілька основних видів вивихів стопи. Бажано знати хоча б приблизно, чим вони відрізняються і що робити в кожному окремому випадку. Серед основних можна відзначити:
- Латеральний вивих. І тут кістки стопи зміщуються назовні, убік маленького пальця.
- Задня, коли основна кістка стопи (гомілка) зміщується назад щодо задньої частини стопи.
- Медіальний, коли кістки стопи зміщуються всередину у бік великого пальця.
Особливості вивихів стопи
Він може бути повним чи неповним. У першій ситуації зсув компонентів суглоба відбувається так, що втрачається зіткнення з кістяною головкою. У другому випадку трапляється невелике усунення окремих частин стопи. При цьому контакт поверхні суглоба та головки все ще частково зберігається.
Залежно від того, який тип травми, є кілька видів вивиху. Він може бути відкритим, коли додатково ушкоджуються м’які тканини та шкіра, а також закритим, коли шкірні покриви залишаються у неушкодженому стані.
Також класифікуватися вивихи можуть з того, скільки часу минуло з отримання. Свіжі зазвичай виходять до трьох діб. Несвіжі характеризуються терміном від трьох діб до трьох тижнів. Також вивих може бути застарілим, якщо він стався понад три тижні тому.
Симптоми вивиху стопи
Зазвичай ця проблема з’являється разом із різким болем. У деяких ситуаціях виникає характерний хрускіт, може зміщуватися кістка. Серед основних симптомів тут можна назвати:
- Обмеження рухливості стопи.
- Гострий біль у ділянці вивихнутої стопи.
- Синяки та набряки навколо пошкодженого суглоба.
- Деформація стопи або інші подібні аномальні зміни.
- Обмеження рухливості.
Такі симптоми допоможуть зрозуміти, що трапився вивих та своєчасно звернутися до фахівців. Консультації також у такій ситуації можуть бути корисними, бо допомагають дізнатися, як зрозуміти, що потрібно робити.
Діагностика та лікування вивихів стопи
При підозрі на вивих стопи необхідно звернутися до лікаря. Зазвичай, це ортопед-травматолог, який спочатку проводить огляд. На основі характерних ознак він визначає діагноз. Зазвичай розташування суглобів та кісток дозволяють лікарю сформувати чітку картину та прийняти правильне рішення. Якщо ситуація ускладнена, може бути проведена додатково комп’ютерна або магніторезонансна томографія. На основі отриманих даних вдається оцінити, в якому стані знаходяться м’які тканини, зв’язки, сухожилля.
Лікування зазвичай складається з кількох етапів. Насамперед фахівець повинен відновити нормальне становище кісток. Серед основних видів лікування можна відзначити протизапальні препарати та знеболювальні можуть допомогти впоратися з болем та запаленням. Після початку загоєння може бути призначена фізіотерапія, щоб відновити рухливість та силу стопи.
Перша допомога при лікуванні характеризується швидкою зупинкою активності, що призвела до пошкоджень. На місце вивиху бажано покласти холод. Робити це краще через тканину, щоб уникнути обмороження.
Лікування може призначати лише компетентний спеціаліст. Залежить воно від ступеня ушкодження, швидкості обігу та інших факторів. Якщо звернутися до компанії Мед Таксі, можна розраховувати на комплексний підхід та високу якість.
Транспортування https://medperevozka.kiev.ua/medychne-transportuvannya-tyazhkokhvorykh-patsiyentiv/