Коли виникає необхідність перевезення до лікувального закладу лежачих хворих або пацієнтів з обмеженими можливостями, звертаються до швидкої допомоги. Але надавати термінову медичну допомогу на стадії терапії, що випереджає госпіталізацію, можуть і приватні служби. Одна з них – «МедТаксі», яка надає кваліфіковані послуги з транспортування цієї категорії пацієнтів.
Етапи перевезення
Транспортування таких складних пацієнтів завжди пов’язане зі складнощами та певними ризиками. Тому кожен етап перевезення ретельно продуманий приватною службою для того, щоб хворому було заподіяно якнайменше незручностей. Передбачається наявність всього необхідного обладнання та допоміжних засобів, які знадобляться як під час навантаження пацієнта, так і в дорозі до лікувального закладу.
Етапи транспортування:
- переміщення лежачих хворих або постраждалих на ношах або інших технічних пристроях до спеціально обладнаного автомобіля;
- перевезення до зазначеного медичного закладу (приймальне відділення);
- перенесення хворого до місця обстеження на ношах або доставка на іншому засобі (інвалідний візок, тощо).
Транспортування проводиться за згодою родичів або пацієнта.
Служба «МедТаксі» гарантує безпечне та максимально швидке (з урахуванням стану хворого та особливостей місцевості) транспортування. Персонал спеціалізованих бригад дотримується системи правил медичного та немедичного характеру, розробленої з урахуванням особливостей усіх етапів перевезення.
Перенесення носилкових пацієнтів
До цієї категорії належать постраждалі або хворі з певними показаннями до транспортування – неможливістю пересуватися самостійно або максимальним обмеженням рухливості:
- травмами черепа, хребта та опорно-рухової системи;
- пошкодженнями черевної порожнини з можливими внутрішніми кровотечами;
- загрозливими для життя захворюваннями.
Персоналом служби «МедТаксі» на початковому етапі проводиться прогностична оцінка стану пацієнта, щоб визначити, чи зможе він перенести транспортування та які ускладнення можуть виникнути у дорозі. Це допоможе забезпечити безпеку хворого.
Пацієнт може бути транспортабельним чи нетранспортабельним. Транспортабельність – це готовність до переміщення, відсутність протипоказань до поїздки та наявність необхідних засобів для контролю, корекції та нормалізації життєво важливих функцій у дорозі.
Нетранспортабельний пацієнт – хворий із несприятливим прогнозом, що виключає будь-яке переміщення. Медичними працівниками в цьому випадку вживаються заходи для запобігання небезпечним для життя ускладненням та подальшому досягненню транспортабельності.
Визначення транспортабельності
Втрата транспортабельності може бути тимчасовою (відносною) та абсолютною (безвідносною). При тимчасовій втраті транспортабельності медпрацівники, плануючи перевезення, виходять із наявності суворих протипоказань, можливих ускладнень та тяжкого стану пацієнта.
За абсолютної нетранспортабельності порушується робота життєво важливих органів систем організму людини. При тяжкому ступені порушень розвиваються термінальні стани, за яких медичні працівники у своїх діях керуються відповідними протоколами.
Транспортабельність вважається недоцільною, коли ризики від переміщення пацієнта неспівмірні з ризиками стану хворого на момент прибуття медпрацівників. У таких випадках фахівці приймають рішення на місці, з тактичного протоколу безпечного транспортування.