Тахікардія є станом, коли серцева частота перевищує нормальний рівень для конкретної ситуації. Більшість людей нормальна частота пульсу становить від 60 до 100 ударів на хвилину може спокою. При тахікардії серце починає битися частіше, причому іноді навіть без видимих причин. Виникати вона може у різноманітних ситуаціях. Багатьом цікаво, чи лікується тахікардія, які симптоми у неї і куди звернутися. Все це важливо вивчити наперед, не займатися самолікуванням. Оптимальним рішенням за наявності характерних симптомів стає звернення до кваліфікованих лікарів, які встановлять точний діагноз та призначать ефективне лікування у конкретній ситуації.
Основні симптоми тахікардії
У здорових людей такий стан відчувається як прискорене биття серця. Людина при цьому може почуватися цілком нормально, але складається враження, ніби серце намагається вискочити з вантажу. Пульс може бути в нормі, але під впливом стресу, фізичного навантаження або інших схожих факторів здатний різко збільшуватися. Серед основних симптомів тахікардії можна відзначити:
- Прискорений пульс, коли частота серцевих скорочень перевищує 100 ударів за хвилину.
- Людина починає відчувати, що серце б’ється сильніше або швидше, ніж звичайно.
- Проблемне дихання, яке може кардинально частішати.
- Надмірна стомлюваність та підвищена слабкість, що зазвичай відбувається через недостатнє кровопостачання органів та тканин.
- Виникнення хворобливих відчуттів у районі грудей.
- Підвищена тривожність та нервозність.
- Запаморочення або непритомність, що зазвичай трапляється через недостатнє кровопостачання мозку.
Якщо виявлено характерні ознаки, краще звернутися до лікарів для отримання консультацій і виконання огляду.
Фізіологічні причини виникнення тахікардії
Збільшуватись частота ударів серця може у різноманітних ситуаціях, серед яких психічні потрясіння, фізичні навантаження. Для організму це є цілком природною реакцією. При цьому самопочуття не стає поганим, а незабаром ситуація приходить у норму. Є й інші ознаки, що призводять до фізіологічної тахікардії. Серед основних можна відзначити:
- Емоційні фактори, які можуть вплинути на ритм серця.
- Проблеми із щитоподібною залозою.
- Приймання деяких ліків, які можуть провокувати збільшення кількості ударів серця.
- Патології серця, наприклад, аритмії, захворювання серцевих клапанів.
- Вживання надто великої дози кави або енергетиків.
- Висока температура всередині приміщення або на вулиці.
- Різкі зміни у положенні тіла. Наприклад, людина після тривалого сидіння чи лежання може різко піднятися на ноги.
Коли тахікардія може виникнути?
Це не самостійне захворювання, а один із симптомів. З’явитися вона може у різноманітних ситуаціях. Серед основних можна відзначити:
- Інфаркт.
- Вада серця.
- Серцеву недостатність.
- Підвищений або знижений артеріальний тиск.
- Захворювання центральної нервової системи.
- Гострі інфекційні захворювання та ін.
Якщо з’явився великий пульс, потрібно звернутися до лікаря. Він встановить діагноз і підкаже, що потрібно робити в такій ситуації.
Що збільшує ризик розвитку тахікардії?
Є кілька факторів, які безпосередньо впливають на рівень ризику виникнення даної проблеми. Серед основних чинників тут можна назвати:
- Захворювання серця та судин.
- Схильність на генетичному рівні.
- Проблеми з гормональним тлом.
- Професійне заняття спортом.
- Зловживання кавою та іншими подібними напоями та ін.
Лікування тахікардії
Якщо виявлено підвищений пульс, бажано звернутися до фахівців на лікування. Найчастіше використовуються спеціальні медикаменти, з яких вдається позбутися захворювання. В окремих ситуаціях потрібне хірургічне втручання. Важливо зрозуміти, як розпізнати тахікардію. Чим раніше вдасться це зробити, тим вищі шанси на повне одужання. Компанія Мед Таксі надає найкращі послуги у цій сфері.
Перевезення хворих із післяінсультним станом https://medperevozka.kiev.ua/medychne-perevezennya-khvorykh-z-postinsultnym-stanom/