Вегетативна нервова система відповідає за функціонування органів та судин. Парасимпатична відповідає за регулювання роботи організму, коли людина спить. Також на неї лягає відновлення запасів енергії. Симпатична забезпечує функціонування організму, що він перебуває у стані бадьорості. Вона запускає метаболічні процеси. ВСД є порушенням у роботі цих двох частин вегетативної нервової системи. Через їхнє виникнення внутрішні органи починають працювати некоректно. Це не захворювання, а синдром, який є комплексом симптомів.
Чому з’являється ВСД і як проявляється?
Є велика кількість різноманітних причин, які можуть спричинити виникнення вегетосудинної дистонії. Серед найпоширеніших можна відзначити:
- Різні захворювання хребта.
- Алергії.
- Схильність на генетичному рівні.
- Проблеми з роботою ендокринної системи, наприклад, цукровий діабет.
- Менопаузу.
- Куріння тютюну.
- Хронічні інтоксикації організму.
- Виразку дванадцятипалої кишки та ін.
Ще однією причиною, яка вважається дуже поширеною, можна назвати стресовий стан. Постійна перевтома також призводить до виникнення збоїв у роботі відповідної системи.
ВСД є підступною патологією, яка може проявлятися різними образами у різних пацієнтів. Найчастіше вона негативно впливає на роботу серцево-судинної системи.
Симптоми ВСД
Існує безліч характерних симптомів, за наявністю яких можна визначити цю патологію. Серед основних можна відзначити:
- Почервоніння чи блідість шкіри.
- Підвищений рівень втоми.
- Виникнення відчуття тривожності чи панічних атак.
- Часті непритомності та запаморочення.
- Прискорене серцебиття.
- Болі в серці, гуді та ін.
ВСД не є станом, який загрожує життю людини, але вона може суттєво знизити якість життя та вплинути на працездатність. Однак важливо відзначити, що симптоми ВСД можуть перегукуватися з іншими медичними станами, тому для точного діагнозу слід звернутися до лікаря. Тільки фахівець точно поставить діагноз і розповість, що не можна робити за вегето-судинної дистонії.
Лікування ВСД
Процес лікування полягає у діагностиці основного захворювання. Важливо насамперед поставити діагноз, а потім розпочинати лікування. Серед основних заходів, які можуть вживатися для усунення цього симптому, можна відзначити:
- Призначення медикаментів. Лікар призначає ліки для зниження симптомів, таких як препарати для керування тривожністю або симптомами аритмії. Також можуть застосовуватись вітамінні комплекси.
- Фізіотерапія дозволяє покращити циркуляцію та полегшити напругу в м’язах.
- Регулярні помірні вправи сприяють зміцненню організму та можуть знизити симптоми.
Також може допомогти зміна навичок у плані харчування. Вживання збалансованої дієти може вплинути на функціонування організму. Релаксаційні методи, медитація, йога, глибоке дихання та інші техніки можуть допомогти знизити стрес і покращити функцію нервової системи. Терапія розмовою може допомогти зрозуміти коріння стресу та емоційних факторів, що впливають на стан. Тому найчастіше застосовується комплексне лікування.
Чим небезпечна ВСД?
Це порушення роботи нервової системи, що може призводити до погіршення самопочуття та інших проблем. Вона не дуже сильно негативно впливає на людину, але може провокувати неприємні ускладнення звичного життя. Нерідко патологія супроводжується головним болем, стомлюваністю без видимих причин.
За відсутності лікування вегетосудинна дистонія може значно знизити якість життя. Відповідно, потрібно постаратися лікувати її, а точніше основне захворювання. Якщо трапився напад через ВСД, потрібно звернутися до фахівців із досвідом. Від того, куди звернутися, залежить швидкість та ефективність лікування. Компанія Мед Таксі готова надати найкращі послуги у цій ситуації.